Telefon
whatsapp

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

23/11/2020

 

Her zaman için var olan mekân özelliklerine göre belirlenen ses yalıtımı fiyatları süreçlerinde doğru malzeme kullanımı da belirleyicidir. Ses frekansına göre hesaplamalar yapılırken keşif işlemleri sonrasındaki planlamanın önemi büyüktür. Buna ilave olarak farklı ses yalıtım türleri bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre seçimler yaparak hızlı bir şekilde ses yalıtım yaptırabilirsiniz. Çok yüksek maliyetlere sahip olmamakla birlikte yapılacak ses yalıtımın çok daha iyi olabilmesi işçilik becerisine bağlıdır. Bu noktada her ustanın aynı işlemi aynı şekilde yaptığını söylemek pek mümkün değildir. Doğru ustanın bulunması halinde çok daha iyi yarar sağlanacağı da açıktır. Ustalık hizmetleri sunmaya aralıksız devam eden Dakikustam olarak sizlere her zaman en iyiyi uygun fiyatlarda vaat etmekteyiz.

Ses Yalıtımı Türleri Neler?

Komşular arası ses geçişlerinin az olması adına duvar ses yalıtımı yaptırabilir, tavan ya da zemin ses yalıtımlarını da tekli olarak tercih edebilirsiniz. Seslerin önemli bir düzeyde azalmasını sağlayacak olan ses yalıtımlarında kullanılan malzeme farklılığı ise yine rol oynayan hususlardandır. Buna göre ses yalıtımı farklarının bulunması da normaldir. Ses yutucu malzemelerinin kullanıldığı sıklık durumuna göre de kaliteli işçilik değişkenlik gösterir. Seslerin azaltılmasına yönelik akustik panellerin kullanımı olurken süngerler ise çift taraflı etkiye sahiptir. Ayrıca istenmesi durumunda bazı ağır ses bariyeri seçenekleri de yine ofis ve evlerde kullanılabilir. Özellikle stüdyo tarzı yerlerde çok daha önemli olan ses yalıtımı daha hassas işçilik ister. Bu çerçevede her ustanın yapabileceği iş olmanın çok daha ötesindedir.

Ses Yalıtımı İşçiliği

Darbeye bağlı seslere dahi ses yalıtımı fiyatları farkıyla daha farklı uygulamaları yapılması da söz konusudur.  Zemin içi ses yalıtımları da yapılabilir, var olan etki sınırlandırılabilir. Firmamız üzerinden alacağınız ustalık hizmetleri çerçevesinde ses yalıtımlarınızı daha kaliteli hale getirmeniz de mümkündür. Binada bulunmayan yalıtımlar çok büyük problem olabilirken giderilmesi adına Dakikustam olarak yanınızdayız. İşlemlerde A sınıfı kaliteye sahip malzemeler kullanıp piyasada karşılaştırıldığında ses yalıtımı fiyatları ile cazip olmamız da ayırt edici özellikler arasındadır. Sizlerde hemen tüm yalıtım işlemleri çerçevesinde bilgi alarak taleplerinizi iletebilirsiniz.